KAMIEŃ WĘGIELNY POD INSTYTUTY NEOFILOLOGICZNE

We wtorek 30 stycznia o godz. 11.00 w Sosnowcu przy ul. Grota Roweckiego 5 odbędzie się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Centrum Naukowo-Dydaktycznego Instytutów Neofilologicznych Uniwersytetu Śląskiego. W uroczystości wezmą udział władze Uczelni, przedstawiciele Wydziału Filologicznego, Prezydent Sosnowca, przedstawiciele firmy Budimex oraz zaproszeni goście. Do udziału zapraszamy również wszystkich zainteresowanych członków społeczności akademickiej. Budowa obejmuje pięciokondygnacyjny budynek Centrum Dydaktyczno-Naukowego, w którym będzie się mieścić sala Rady Wydziału, sale wykładowe i seminaryjne, laboratorium tłumaczeń, restauracja, parking podziemny oraz pomieszczenie biurowo-gospodarcze. Zagospodarowany zostanie również teren wokół budynku, na którym powstanie ponad 100 miejsc parkingowych.