WIZYTA WŁOSKIEGO GOŚCIA

W sobotę 20. października gościł w naszej uczelni Rektor Uniwersytetu w Bari (Universita degli Studi di Bari) profesor Giovanni Girone. Prof. Girone i JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Tadeusz Sławek podpisali list intencyjny wyrażający chęć nawiązania wzajemnych kontaktów naukowych i dydaktycznych między tymi dwoma uczelniami. Z naszej strony zainteresowane współpracą są na razie: Wydział Filologiczny i Wydział Nauk o Ziemi. Założony w 1924 roku Uniwersytet w Bari jest piątym co do wielkości uniwersytetem włoskim (na ogólną liczbę 57 uczelni). Na dziesięciu wydziałach kształci się 65 tysięcy studentów. Więcej informacji o tym ośrodku można uzyskać na stronie: www.uniba.it (BPiK)