ŚLĄSKA BIBLIOTEKA CYFROWA

W czwartek 20 lipca w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, przy ul. Bankowej 12, zostanie zainaugurowana działalność Śląskiej Biblioteki Cyfrowej - wspólnego przedsięwzięcia Biblioteki Śląskiej w Katowicach i Biblioteki Uniwersytetu Śląskiego, umożliwiającego dostęp do cennych publikacji z domowego komputera. Porozumienie o cyfrowej archiwizacji i ochronie najcenniejszych zbiorów podpiszą JM Rektor prof. zw. dr hab. Janusz Janeczek i Dyrektor BŚ prof. zw. dr hab. Jan Malicki. Celem przedsięwzięcia jest promowanie kultury i nauki Śląska oraz zapewnienie powszechnego i swobodnego dostępu do zgromadzonego na Śląsku piśmienniczego dziedzictwa kulturowego, w szczególności do regionaliów (Silesiaców), a także do wyjątkowo cennych pozycji z piśmiennictwa naukowego, materiałów edukacyjnych i dydaktycznych. W czasie spotkania zostanie zademonstrowany sposób zdalnego korzystania ze zbiorów.