Dni Języków Europejskich

Dni Języków Europejskich to impreza organizowana przez Europejskie Forum Studentów AEGEE w Katowicach, a skierowana głównie do studentów i licealistów śląskich. Rok 2001 ogłoszony został przez Radę Europy Europejskim Rokiem Języków, jest to inicjatywa zarówno na szczeblu europejskim, krajowym jak i lokalnym. Europejski Dzień Języków przypada na 26 września, tego dnia rozdawano pocztówki i ulotki informujące o całym wydarzeniu - dzięki mediom projekt zyskał większy rozgłos. Europejski Dzień Języków był hucznie obchodzony w całej Europie. W Helsinkach np. tamtejsi aegee'owcy w strojach ludowych reprezentujących 19 krajów europejskich przedstawiali różne języki, w tym język ciała i język migowy. DJE organizowane są na trzech śląskich uczelniach: Uniwersytecie Śląskim, Akademii Ekonomicznej (8. października, poniedziałek) i Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej. Każdego dnia przybliżone zostaną wybrane języki europejskie: angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, hiszpański, włoski. Wiele ponadto można dowiedzieć się o możliwościach i zaletach studiowana za granicą, obejrzeć filmy twórców europejskich w oryginalnej wersji językowej, porozmawiać w języku migowym czy poznać techniki skutecznego uczenia się języków obcych. Poniżej prezentujemy ramowy program imprez i spotkań w ramach Dni Języków Europejskich: 9. października (wtorek): dzień niemiecko – hiszpański UNIWERSYTET ŚLĄSKI Wydział Nauk Społecznych 9.00 - powitanie 9.15 - projekcja filmu w oryginalnej wersji językowej 11.00 - "Corrida - czy to jedyne słowo hiszpańskie, które znasz" - EMPiK 11.45 -"Egzaminy instytutu Goethe'go - Twój paszport do Niemiec" - Struktura 12.40 - "Au pair - praktyczna nauka języka w rodzinie" - Au Pair Anya 13.20 - "Czy Twój niemiecki jest wystarczająco dobry" - Profi Lingua 13.50 - "Czy warto studiować za granicą " - JDJ 14.30 – zakończenie 10. października (środa): dzień francusko – rosyjski Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa 9.00 – powitanie 9.15 - projekcja filmu w oryginalnej wersji językowej 11.00 "Czy warto studiować za granicą " – JDJ 11.40 - przerwa 12.10 - "Au pair - praktyczna nauka języka w rodzinie" - Au Pair Anya 13.oo - "Co Twoje gesty mówią o Tobie?" - język ciała 13.4o - projekcja filmu w oryginalnej wersji językowej 15.15 - zakończenie (ŁA, KB - BPIK)