XIX MIĘDZYNARODOWY STUDENCKI FESTIWAL FOLKLORYSTYCZNY

XIX Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny, organizowany przez Uniwersytet Śląski oraz Studencki Zespół Pieśni i Tańca "Katowice" UŚ, rozpocznie się 26 sierpnia koncertem plenerowym w Cieszynie. Koncert inauguracyjny odbędzie się również w Cieszynie 27 sierpnia o godz. 17.30. W festiwalu wezmą udział zespoły z Rosji, Włoch, Cypru, Węgier, Indii, Algierii, Serbii, Kolumbii, które wystąpią m.in. w Sosnowcu, Katowicach, Chorzowie, Rybniku i Żorach. Koncert finałowy odbędzie się 1 września o godzinie 18.00 w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Festiwal zakończą koncerty plenerowe w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku (sobota 2 września) oraz w Katowicach-Podlesiu (niedziela 3 września). Szczegółowe informacje oraz program festiwalu na stronie internetowej www.festiwal.us.edu.pl.