II KIERMASZ WYDAWCÓW KATOLICKICH

Kiermasz Wydawców Katolickich 2 i 3 czerwca w gmachu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, przy ul. Jordana 18 odbędzie się II Kiermasz Wydawców Katolickich, organizowany przez Księgarnię św. Jacka. W ramach kiermaszu odbędą się prezentacje publikacji wystawców z całej Polski, spotkania autorskie, dyskusje z udziałem wielu znanych osób, koncerty i liczne atrakcje dla dzieci oraz wiele imprez plenerowych. Na stoiskach zostaną zaprezentowane nowości książkowe, wydawnictwa albumowe, płyty i wiele innych. Sporo z nich poświęconych będzie osobom Jana Pawła II oraz Benedykta XVI. W piątek o godz. 19.00 w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się uroczysty koncert zespołu „Śląsk”, podczas którego organizatorzy i wykonawcy oddadzą hołd ofiarom styczniowej tragedii w MTK oraz podziękują służbom ratowniczym. Patronat nad wydarzeniem objęli Arcybiskup Metropolita Katowicki Damian Zimoń, Wojewoda Śląski Tomasz Pietrzykowski i Prezydent Katowic Piotr Uszok.