SPOTKANIE Z JANUSZEM ANDERMANEM

Instytut Nauk o Literaturze Polskiej Wydziału Filologicznego UŚ zaprasza do udziału w spotkaniu autorskim z Januszem Andermanem, autorem opublikowanej kilka tygodni temu powieści Cały czas. Spotkanie odbędzie się w czwartek 1 czerwca w sali Rady Wydziału im. Zbigniewa Jerzego Nowaka w Katowicach (pl. Sejmu Śląskiego 1, V p.). Początek o godz. 11.30. Prowadzenie: dr Dariusz Nowacki. Wstęp wolny. Janusz Anderman (ur. 1949) jest cenionym prozaikiem, tłumaczem literatury czeskiej, scenarzystą i dramaturgiem, laureatem Nagrody Fundacji im. Kościelskich. W czasie spotkania będzie możliwość nabycia książki, rozmowy z autorem i uzyskania autografu. Będzie to pierwsza z cyklu imprez promocyjnych organizowanych wspólnie przez Instytut Nauk o Literaturze Polskiej UŚ i Wydawnictwo Literackie w Krakowie. Jesienią planowane są kolejne spotkania. Autor o bohaterze swojej najnowszej powieści: „Lubię właśnie te wszystkie kobiety. Bohatera też jakoś lubię, bo mnie zadziwił. Jak w dowcipie o diable, który więzi w maleńkich i pustych pomieszczeniach Francuza, Anglika i Polaka, daje każdemu dwie metalowe kulki i obiecuje uwolnić tego, który go najbardziej zadziwi. Francuz wymyśla zadziwiającą grę w bule, Anglik równie zdumiewający bilard. Ale najbardziej zadziwił diabła Polak. Jedną kulkę zgubił, drugą zepsuł. Mój bohater coś z niego ma. On by rozgryzł tego diabła i zadziwił go z premedytacją”.