DZIEŃ TYBETU

Koło Naukowe WolnoMISHlicieli serdecznie zaprasza na Dzień Tybetu, który odbędzie się w piątek 12 maja w I Sali Sympozjalnej na Wydziale Nauk Społecznych UŚ w Katowicach przy ul. Bankowej 11. W programie dnia m.in. wystąpienia Piotra Cykowskiego, Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Tybetu, który opowie o łamaniu praw człowieka i zaprezentuje zdjęcia z obozu tybetańskich uchodźców w Daramsali, oraz Łukasza Bekiera, podróżnika który pięciokrotnie odwiedził Tybet i przedstawi slajdy na temat życia codziennego jego mieszkańców. Przewidziano także projekcję filmu "Skradzione dziecko Tybetu" oraz referaty o Dalajlamie jako przywódcy duchowym i historii "pokojowego wyzwalania" Tybetu. Początek spotkania o godz. 9.00.