WĘGIEL STUDENT FILM FESTIVAL

21 i 22 kwietnia w Kinoteatrze Rialto w Katowicach odbędzie się festiwal filmowy Węgiel Student Film Festival, organizowany przez studentów organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ. W programie festiwalu znalazły się pokazy konkursowe etiud studentów polskich szkół filmowych, a także pokazy specjalne i imprezy festiwalowe w klubach: Elektro i Dekadencja. Ideą festiwalu jest prezentacja filmowej twórczości studentów uczelni filmowych szerszej publiczności oraz wzajemna wymiana doświadczeń twórczych i integracja szkół. Do udziału zostali zaproszeni studenci Łódzkiej Szkoły Filmowej i Teatralnej im L. Schillera, Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, Szkoły Filmowej Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego i Akademii Filmu i Telewizji z Warszawy. W konkursie wezmą także tradycyjnie udział etiudy gospodarzy z Wydziału Radia i Telewizji UŚ. Honorowy patronat nad festiwalem objął Prezydent Katowic Piotr Uszok. Szczegółowe informacje i program na stronie festiwalu.