LESZEK BALCEROWICZ. WYKŁAD I DAR DLA UNIWERSYTETU

prof. dr hab. Leszek Balcerowicz W środę 12 kwietnia gościem Uniwersytetu Śląskiego będzie prof. dr hab. Leszek Balcerowicz, Prezes Narodowego Banku Polskiego. Weźmie on udział w spotkaniu z władzami uczelni i ze studentami, w czasie którego wygłosi wykład Demokracja. Praworządność. Pieniądz oraz podpisze list intencyjny o przekazaniu dotychczasowej siedziby NBP dla Uniwersytetu Śląskiego. Spotkanie odbędzie się o godz. 11.00 w auli im. Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych UŚ, Katowice, ul. Bankowa 11. Okazją dla wizyty Prezesa NBP jest otwarcie nowej siedziby Banku przy ul. Bankowej 1. List intencyjny podpiszą: Prezes NBP Leszek Balcerowicz, JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Janusz Janeczek, Wojewoda Śląski Tomasz Pietrzykowski i Prezydent Katowic Piotr Uszok.