DR MARIA JOSÉ ÁLVAREZ MAURIN GOŚCIEM UŚ

Od 1 do 3 marca gościem Instytutu Kultury i Literatury Brytyjskiej i Amerykańskiej Wydziału Filologicznego UŚ będzie dr Maria José Álvarez Maurin z Uniwersytetu w Leon w Hiszpanii. Podczas swojej wizyty w Instytucie poprowadzi dla studentów zajęcia z zakresu literatury amerykańskiej, których tematem będzie kanadyjska preria. Dr Maria José Álvarez Maurin jest dyrektorem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu w Leon, autorką ponad 30 publikacji w języku angielskim i hiszpańskim. Wybitna specjalistka w dziedzinie literatury amerykańskiej i kanadyjskiej. Jej zainteresowania koncentrują się wokół takich kwestii jak: tożsamość, wielokulturowość, pamięć, granica. Prowadziła gościnne wykłady m.in. na uniwersytetach w Londynie, Nowym Jorku, Berlinie, Bolonii, Toronto, czy Edynburgu.