PREZENTACJA KALENDARZA I WYSTAWA ZDJĘĆ STUDENTÓW

okładka kalendarza Uniwersytet Śląski i Kinoteatr Rialto zapraszają na uroczystą prezentację kalendarza UŚ na rok 2006 i otwarcie wystawy zdjęć autorskich studentów uczelni: Doroty Howikowicz i Wojciecha Długosza z Wydziału Artystycznego oraz Pawła Dyllusa i Michała Żuberka z Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego. Uroczystość odbędzie się w poniedziałek 27 lutego o godz. 19.00 w Kinoteatrze Rialto w Katowicach przy ul. Św. Jana 24. Kalendarz Uniwersytetu Śląskiego został zaprojektowany przez Andrzeja Kowalczyka – wykładowcę Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ. Wykorzystano w nim fotografie Adama Palenty, studenta realizacji obrazu telewizyjno-filmowego i fotografii WRiTV, pochodzące ze szkolnej etiudy „Alkmena”. Fotografie Doroty Howikowicz to impresje na tematy związane z dojrzewaniem. Pokazują symboliczne kontaktowanie się dziecka ze światem dorosłych. Wojciech Długosz jest autorem „dwoistych obrazów” – cyklu zdjęć o różnej tematyce, których cechą wspólną jest parzysta ekspresja motywów. Zdjęcia Pawła Dyllusa stanowią fragment cyklu realizowanego w metrze i jego okolicach w różnych miastach Europy, docelowo świata. Bohaterami zdjęć są ludzie, którym fotograf stara się ukraść i uwiecznić jedną klatkę z życia, w szaleńczej, codziennej gonitwie po własnym mieście. Michał Żuberek zaprezentuje fotografie czarno-białe będące zapisem działania w przestrzeni.