DZIEŃ SOCJOLOGII

20 lutego Koło Naukowe Socjologów oraz Instytut Socjologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego zapraszają do udziału w obchodach Dnia Socjologii, które odbędą się w budynku Wydziału Nauk Społecznych UŚ w Katowicach przy ul. Bankowej 11. Obchody organizowane są z okazji rocznicy urodzin Augusta Comte’a. Program: 09:45 – ABY UCZYNIĆ ZADOŚĆ PAMIĘCI OJCA sala sympozjalna II Otwarcie Dnia Socjologii Comte, ja, socjologia – prof. dr hab. Bogdan Dembiński, dr Krzysztof Łęcki Socjologia wczoraj, dziś, jutro… – dr Stanisław Nurek 11:00 – przerwa 11:15 – ŚMIERĆ SOCJOLOGII? PRÓBA REANIMACJI… sala sympozjalna II Debata oxfordzka nad tezą: Socjologia umarła strona propozycji: dr Andrzej Niesporek oraz Sonia Nandzik i Michał Jędrzejek strona opozycji: dr hab. Adam Bartoszek oraz Agnieszka Burda i Adam Skowron 12:30 – przerwa 12:45 - CO PASJONUJE PRZYSZŁYCH SOCJOLOGÓW? - prelekcje sala sympozjalna II Kobiece ekstazy. Kobieta, która błaga. – Karolina Wojtasik Socjologiczna analiza postaw kompozytorów polskich w okresie socjalizmu – Maja Drzazga 12:45 – Warsztaty dla studentów: sala 234 Badania socjologiczne. Między teorią, a praktyką – Magdalena Mike, Mariola Lenart sala 231 Fotografia jako socjologiczna metoda badawcza – Barbara Lewicka UWAGA: Zapisów na warsztaty można dokonać poprzez e-mail wysyłając imię, nazwisko oraz temat wybranego warsztatu na adres: augustcomte@o2.pl 13:45 – przerwa 14:00 – SOCJOLOGIA WOODIEGO ALLENA sala sympozjalna II projekcja filmu Manhattan poprzedzona prelekcją mgr Marty Klekotko 18:00 – SOCJOLOGIA WIECZOROWĄ PORĄ sala 234 Nasz Kaczmarski – dr Paweł Ćwikła oraz dr Tomasz Nawrocki 20:30 – KONCERT ZESPOŁU SYNERGY Klub Maska, Plac Miarki 6, Katowice (dawne Klubo)