FILMY STUDENTÓW WRTV UŚ NA PROWINCJONALIACH 2006

Do XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej PROWNICJONALIA 2006, który od 15 do 18 lutego będzie się odbywał we Wrześni, zakwalifikowane zostały filmy trojga studentów Wydziału Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego UŚ. Są to filmy: Poradzi sobie w reżyserii Jagody Madej, Jadę do Ciebie Agnieszko w reżyserii Anny Maszczyńskiej oraz Franciszek w reżyserii Tomasza Jurkiewicza. Prowincjonalia to festiwal promujący wartościowe produkcje filmowe o tematyce wiejskiej i małomiasteczkowej oraz kino oryginalne i artystyczne, w którym dominuje świat prostych wartości. W roku 2005 nagrodę główną festiwalu oraz nagrody w kategoriach: najlepsza rola męska, muzyka, nagroda dziennikarzy oraz nagroda specjalna zdobył film Pręgi Magdaleny Piekorz, absolwentki Wydziału Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego UŚ.