XIV MIĘDZYNARODOWY STUDENCKI FESTIWAL FOKLORYSTYCZNY

Studencki Zespół Pieśni i Tańca "Katowice", Uniwersytet Śląski, Agencja Artystyczna "PARADAM", Urząd miasta Chorzowa, Sosnowca i Katowic oraz liczni sponsorzy zapraszają wszystkich bardzo serdecznie na imprezy XIV MIĘDZYNARODOWEGO STUDENCKIEGO FESTIWALU FOKLORYSTYCZNEGO. Wśród licznych atrakcji m. in.: korowody ulicami Chorzowa i Sosnowca, koncerty plenerowe oraz "FOLKOWE POŻEGNANIE LATA" w Ogrodzieńcu. Wśród zaproszonych gości są zespoły folklorystyczne z Brazylii, Francji, Słoweni, Turcji, Polski, Czech i Grecji. PROGRAM IMPREZ: 25.08. SOBOTA godz. 10:30 - Korowód ulicami Chorzowa godz. 13:00 - Korowód ulicami Sosnowca godz. 19:00 - Koncert Inauguracyjny w Chorzowie, WPKiW Duży Krąg Taneczny 26.08. NIEDZIELA godz. 12:00 - Nabożeństwo Ekumeniczne w Katedrze w Katowicach godz. 18:00 - Koncert Plenerowy w Sosnowcu, Park Sielecki godz. 18:00 - Koncert Plenerowy w Chorzowie, przy Kościele pw. Św. Józefa godz. 18:00 - Koncert w Katowicach, MDK "Szopienice" 27.08. PONIEDZIAŁEK godz. 17:00 - Wielki Koncert Przeglądowy w Katowicach, Centrum Handlowe KING CROSS 29.08. ŚRODA godz. 20:30 - Koncert Muzyki Świata w Katowicach, Park Kościuszki "Przy Pomniku" 30.08. CZWARTEK godz. 17:15 - Koncert w Katowicach, Tysiąclecie Górne, Sala Widowiskowa Państwowej Szkoły Muzycznej godz. 18:00 - Koncert Plenerowy w Sosnowcu, plac przy UM godz. 18:30 - Koncert Plenerowy w Chorzowie, Kościół pw. NMP, ul. Farna 3 31.08. PIĄTEK godz. 18:00 - Koncert Finałowy w Chorzowie, Teart Rozrywki 1.09. SOBOTA godz. 12:00 Folkowe Pożegnanie Lata w Ogrodzieńcu, Podzamcze. Festiwal Ognia, Światła i Dźwięku, Koncert zespołów: De Press i De Mono Informacji na temat Festiwalu udziela: Recepcja Festiwalu w Sosnowcu, tel. 291-88-25, 291-84-71 SPONSORAMI Festiwalu są: Browary Tyskie, Poczta Polska, KING CROSS, Omnia, BGH, Radio Flasz, TVP Katowice, Trybuna Śląska. Honorowy Patronat TADEUSZ DONOCIK - Wiceminister Gospodarki Festiwal zorganizowano przy finansowej pomocy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.