Honorowa nagroda Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych

Z przyjemnością informujemy, iż książka dra Stefana Szymutki Nagrobek ciotki Cili, wydana przez Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego, otrzymała honorową nagrodę Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych "Książka Wiosny 2001", organizowanego przez Bibliotekę Raczyńskich w Poznaniu, Radio "Merkury", Polskie Towarzystwo Wydawców Książek oraz Księgarnię Naukową Podgórna. Nagrody otrzymali również Bronisław Bakuła, Liliana Bardijewska i Adam Kilian. Wręczenie nagród odbędzie się 19 czerwca 2001 r. w Poznaniu. Nagrobek ciotki Cili to zbiór esejów, w których autor próbuje połączyć problematykę śląską z ogólnoludzką, doświadczenie osobiste i potoczne - z wiedzą książkową. Stefan Szymutko jest pracownikiem Zakładu Historii Literatury Poromantycznej w Instytucie Nauk o Literaturze Polskiej Uniwersytetu Śląskiego. 23 czerwca o godzinie 18.00 w Mysłowickim Ośrodku Kultury i Sztuki "Trójkąt" odbędzie się spotkanie z autorem Nagrobka ciotki Cili.