VIII Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego i Festiwal Sztuki Tanecznej

Biuro Festiwalowe Śląskiego Teatru Tańca z Bytomia oraz Uniwersytet Śląski serdecznie zapraszają na VIII Międzynarodową Konferencję Tańca Współczesnego i Festiwal Sztuki Tanecznej, który odbędzie się w dniach od 24 czerwca do 8 lipca 2001 r. w Bytomiu, Krakowie, Poznaniu i Katowicach. W ramach Festiwalu wiele atrakcji m. in.: spektakl z udziałem Mikhaiła Baryshnikowa oraz występy wielu gości z zagranicy: USA, Kanady, Francji, Izraela, Szwajcarii, Wenezueli, Izraela, Grecji, Słowacji i Luksemburga. Programy: Festiwal Tańca (spektakle w Bytomiu, Krakowie, Warszawie, Poznaniu) White Oak Dance Project - Mikhail Baryshnikow / USA Philadanco / USA Carolyn Dorfman Dance Company / USA Cas Public / Kanada Nima Jacoby / Izrael Gisela Rocha / Luksemburg Jean-Guillieme Weiss / Luksemburg Cie. Drift / Szwajcaria Helen Richardson / USA Studio Theatre / Słowacja Dramo / Wenezuela Elaterio / Grecja Glej Theatre / Słowenia Śląski Teatr Tańca Iwona Olszewska / Polska Ilona Trybała / Polska Warsztaty Tańca Gus Solomons / USA - Modern Jazz Dance Rodolpho Leoni / Niemcy - Balet współczesny Hilke Diemer / Holandia - kompozycja tańca Kristine Kellog / USA - balet i taniec rewiowy Joe Alter / USA - Polska - taniec współczesny Donald McKayle - USA - modern dance Yossi Yumngman / Izrael - taniec współczesny Jacek Łumiński / Polska - polski taniec współczesny Tomasz Wesołowski / Polska - gimnastyka sportowa i taniec współczesny Mirali Sharon / Izrael - kompozycja tańca Eric Whitmyre / USA - Tai Chi Chuan Andre Luiz Teixeira Reis / Brazylia - Capoeira i inni W ramach Konferencji odbędą się także: - Międzynarodowe Seminarium Menadżerów Sztuki: Katowice, Uniwersytet Śląski, 24-28 czerwca 2001 r., - Międzynarodowe Seminarium Krytyków Tańca: Katowice, Uniwersytet Śląski, 24-25 czerwca 2001 r., - Warsztaty dziennikarskie: 24 czerwca - 8 lipca 2001 r., - Warsztaty fotograficzne: 24 czerwca - 8 lipca 2001 r., - Warsztaty filmowania tańca: 24 czerwca - 8 lipca 2001 r..