facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

TARGI PRACY NA UNIWERSYTECIE ŚLĄSKIM

Biuro Promocji i Karier Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach 24 i 25 listopada 2004 r. organizuje Targi Pracy w ramach projektu "Uniwersytet Szans". Adresatem projektu są studenci i absolwenci śląskiego środowiska akademickiego. Gośćmi Targów będą pracodawcy, którzy zaprezentują m. in. oferty praktyk i staży oraz przedstawią sylwetki poszukiwanych przez siebie pracowników. Pierwszego dnia odbędą się prezentacje firm, programów stażowych i praktyk, ścieżek kariery, wymagań rekrutacyjnych oraz ofert pracy. Udział wezmą: Adecco, Capgemini (oraz sd&m), DM Group, Groupe PRÉVOIR, Ontrack, PricewaterhouseCoopers, Raiffeisen Bank, SMG/KRC, UPC Telewizja Kablowa. 25 listopada 2004 r., w ramach dnia praktyk, staży i pracy za granicą oraz przeglądu programów Work & Travel, Au Pair, Intership Training, Camp America zaproszeni zostali m. in.:. Almatur, Campus, CCUSA, ITC, JDJ Bachalski, ONE-WAY, TEE (Travel Exchange & Education), YES (Young Explorers Society), Youth Travel Polska. Również 25 listopada odbędą się szkolenia prowadzone przez pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Katowicach: "ABC studenta na rynku pracy" oraz "Zasady i możliwości pozyskania środków z funduszu pracy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej". 26 listopada 2004 r. odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Celem spotkania będzie prezentacja Programu Student oraz rynku pracy osób niepełnosprawnych. 30 listopada 2004 r. zapraszamy na szkolenie motywacyjne "Masz jedno życie – zrób z niego arcydzieło", które poprowadzi Fryderyk Karzełek z firmy Chairos. Biuro Promocji i Karier prowadzi szkolenia z zakresu aktywnego poszukiwania pracy, sporządzania dokumentów aplikacyjnych i przeglądu metod rekrutacyjnych. Wszyscy uczestnicy szkoleń oraz goście przybyli na targi pracy otrzymają publikację "Nasz Absolwent" wydaną przez Biuro Promocji i Karier Uniwersytetu Śląskiego. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje na stronie www.bpik.us.edu.pl. Projekt „Uniwersytet szans”, przygotowany przez Biuro Promocji i Karier, został nagrodzony grantem Ministerstwa Gospodarki i Pracy na rozwój działalności Akademickich Biur Karier w ramach Programu Aktywizacji Zawodowej Absolwentów "Pierwsza praca".
zobacz fotoreportaż