SPOTKANIE Z KS. BP. PROF. TADEUSZEM PIERONKIEM

ks. bp prof. Tadeusz Pieronek W środę, 27 października gościem Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego będzie ks. bp prof. Tadeusz Pieronek. Okazją do spotkania jest opublikowanie przez wydawnictwo Znak wywiadu-rzeki: Kościół bez znieczulenia. Z bp. Tadeuszem Pieronkiem rozmawia Marek Zając. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Spotkanie odbędzie się w auli Wydziału, w Katowicach, ul. Jordana, początek o godz. 17.00. Poprowadzi je red. Marek Zając, dziennikarz "Tygodnika Powszechnego". Ks. bp Tadeusz Pieronek jest profesorem kanonicznego prawa procesowego. Mianowany przez Jana Pawła II przewodniczącym Kościelnej Komisji Konkordatowej odpowiedzialnej za realizację Konkordatu oraz za stosunki Państwo – Kościół. W latach 1993-1998 sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski. Konsultor Papieskiej Rady ds. Interpretacji Tekstów Ustawodawczych. Były rektor Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Autor licznych artykułów naukowych.