XIV LETNIA SZKOŁA JĘZYKA, LITERATURY I KULTURY POLSKIEJ W CIESZYNIE

2 sierpnia Szkoła Języka i Kultury Polskiej w obiektach Filii UŚ w Cieszynie zainauguruje aż trzy letnie kursy. Zaproszeni goście i ponad 200 cudzoziemców rozpoczną działalność XIV letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej, która będzie trwać od 1 do 28 sierpnia, VIII kolegium polsko-austriackiego, odbywającego się od 1 do 21 sierpnia i sesji zjazdowej Podyplomowego Studium Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego dla nauczycieli z Węgier, trwającej od 1 do 14 sierpnia. Zgromadzeni w Cieszynie obcokrajowcy będą przez cały miesiąc poznawać język polski, polską literaturę, film, teatr i obyczaje. W inauguracji zapowiedzieli już swoje uczestnictwo przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu (m.in. dr Bogusław Szymański, dyrektor Biura Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej, Jan Śliwka, naczelnik Wydziału ds. Polonii ), władz miejskich (m.in. Bogdan Ficek, Burmistrz Cieszyna), Ambasady Austrii – pani Minister Marina Christoph. Swoją obecność zapowiedziała też pani Urszula Sajkowska, wiceprezes Stowarzyszenia „Bristol” Polskich i Zagranicznych Nauczycieli Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego oraz delegacja Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Egipskiej, która pod przewodnictwem swego prezesa profesora Abd el Rahmana przybędzie do Uniwersytetu Śląskiego 1 sierpnia. Władze Uczelni będzie reprezentował prof. dr hab. Wiesław Banyś, Prorektor ds. Nauki, Współpracy i Promocji UŚ.