"SŁOWNIK PSYCHOLOGICZNY" - DRUGIE WYDANIE

Prorektor ds. Filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie i Prezes Zarządu Głównego Macierzy Ziemi Cieszyńskiej zapraszają na prezentację drugiego wydania Słownika Psychologicznego, którego autorem był wybitny psycholog, pedagog i filozof - prof. dr hab. Józef Pieter. Prezentacja odbędzie się w środę 26 maja o godz. 12.00 w centrum konferencyjnym Filii UŚ w Cieszynie, ul. Bielska 62. Profesor Józef Pieter (1904-1989), organizator i rektor Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Katowicach, był jednym z pierwszych orędowników idei powstania Uniwersytetu Śląskiego, doprowadzając w 1968 roku do jej zrealizowania. W roku 2003, w 35. rocznicę istnienia UŚ, ku jego czci na budynku Instytutu Chemii wmurowana została tablica pamiątkowa.