REGIONALNY FINAŁ KONKURSU "PRIMUS INTER PARES"

W piątek, 23 kwietnia, o godzinie 18.00, w Klubie Niezależnych Stowarzyszeń Twórczych "Marchołt" przy ul. Warszawskiej 37, odbędzie się Regionalny Finał konkursu na najlepszego studenta "Primus Inter Pares". Konkurs organizowany jest corocznie przez Zrzeszenie Studentów Polskich. Patronat nad regionalną edycją konkursu objął w tym roku Wojewoda Śląski - Lechosław Jarzębski. Eliminacje do konkursu odbywają się na trzech poziomach: uczelnianym, regionalnym oraz ogólnopolskim. Zakończenie ogólnopolskiej edycji konkursu będzie miało miejsce w kancelarii Prezydenta RP. Wśród gości znajdą się m. in. rektorzy wyższych śląskich uczelni i inni reprezentanci środowiska akademickiego, przedstawiciele władz samorządowych, sponsorzy oraz przedstawiciele Zrzeszenia Studentów Polskich. Podczas finału wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia dla najlepszych studentów wyłonionych podczas eliminacji na uczelniach oraz w regionie (o szczebel wyżej). Wg nieoficjalnych informacji wśród laureatów znalazła się czwórka studentów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W trakcie finału planowany jest również występ tyskiej grupy śpiewającej shanty – „Szk-V na Drewutnię”.