facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

AKCJA HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI PRZY REKTORACIE

logo Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach serdecznie zaprasza na akcję honorowego oddawania krwi, która zostanie przeprowadzona we wtorek 23 marca w godz. od 10.00 do 15.00 w ambulansie obok Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ul. Bankowa 12. Do udziału w akcji szczególnie zachęcamy studentów Uczelni. Aby oddać krew: - trzeba być zdrowym - mieć 18 - 65 lat - ważyć co najmniej 50 kg - mieć przy sobie dokument ze zdjęciem stwierdzający tożsamość W dniu oddania krwi należy koniecznie zjeść rano lekki posiłek. Krwiodawcy po oddaniu krwi przysługuje: - wolny dzień od pracy (RCKiK wydaje stosowne zaświadczenie) - ekwiwalent kaloryczny (w paczce 7 czekolad, kawa, wafelek)