Dzień Kultury Ukraińskiej

Studenci III roku Języków Wschodniosłowiańskich UŚ zapraszają na "Niecodzienne spotkanie z Ukrainą". Impreza odbędzie się 24 kwietnia 2001 r. o godz. 10:00 w Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej (ul. Żytnia 12, Sosnowiec). Celem spotkania jest zaprezentowanie bogatej kultury i historii naszego wschodniego sąsiada - Ukrainy. Organizatorzy pragną także zapoznać gości z tradycjami ukraińskimi i folklorem oraz poprawić współczesny wizerunek Ukrainy i narodu ukraińskiego. Spotkanie będzie miało charakter jednodniowej imprezy, która obejmie szereg wystaw, konferencji i występy zespołów ukraińskich. Swoją obecność zapowiedziały ważne osobistości ze strony polskiej i ukraińskiej. Organizatorami "Niecodziennego spotkania z Ukrainą" są:
  • Studenci III roku Języków Wschodniosłowiańskich,
  • Uniwersytet Śląski,
  • Wydział Filologiczny,
  • Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej.