POSTSCRIPTA WYBRANE - PROMOCJA KSIĄŻKI

okładka W środę 3 marca o godz. 17.00 w sali "Benedyktynka" Biblioteki Śląskiej w Katowicach odbędzie się promocja książki Andrzeja Szuby Postscripta wybrane. Autor jest poetą i tłumaczem poezji anglojęzycznej. Opublikował 9 zbiorów wierszy oraz wiele przekładów poetyckich, drukował w antologiach i wielu periodykach - krajowych i zagranicznych. Pracuje jako lektor języka angielskiego na Uniwersytecie Śląskim. Organizatorem spotkania jest prof. dr hab. Jan Malicki, Dyrektor Biblioteki Śląskiej. Rozmowę z Poetą przeprowadzi prof. dr hab. Marian Kisiel, Dyrektor Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej na Wydziale Filologicznym UŚ, który jest redaktorem serii Poemata Ineuntis Aevi. Książka Postscripta wybrane ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego, jej prezentacji dokona prof. dr hab. Marek Pytasz, Dyrektor Wydawnictwa.