Festiwal Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje"

24 marca w Katowicach rozpocznie się, już po raz czwarty, Festiwal Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje". "Interpretacje" obejrzą jednak nieliczni zainteresowani, przede wszystkim ze względu na ograniczoną liczbę miejsc i wysokie ceny biletów. Część pokazów odbędzie się w auli Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. W tym roku zobaczymy 14 spektakli, w tym 10 konkursowych i 4 mistrzowskie. Festiwal rozpocznie przedstawienie "Mieszczanin szlachcicem" w reżyserii Macieja Englerta. Wśród mistrzowskich realizacji będą jeszcze: "Moja córeczka" w reżyserii Andrzeja Barańskiego (Teatr Telewizji), "Grzechy starości" w reżyserii Macieja Wojtyszki (Teatr Telewizji) i "Operetka" w reżyserii Jerzego Grzegorzewskiego. Zaś młodych reżyserów oceniać będą: Anna Polony, Andrzej Barański, Maciej Englert, Grzegorz Jarzyna, Michał Pluciński i Tadeusz Wiśniak.