facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Nagroda im. Andrzeja Zawady dla Grzegorza Gawlika, absolwenta UŚ

Grzegorz Gawlik – absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, podróżnik, alpinista, dziennikarz, fotograf oraz prawnik – podczas tegorocznych 17. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów (Kolosów), otrzymał nagrodę im. Andrzeja Zawady, jedną z najbardziej prestiżowych polskich nagród dla młodych, ambitnych podróżników i eksploratorów. Wraz ze statuetką uzyskał grant w wysokości 15 000 zł na zrealizowanie wyprawy w ramach projektu „100 wulkanów”, której celem będzie zbadanie w Ameryce Południowej najwyższych wulkanów i próba odpowiedzi na pytanie, który z nich jest najwyższym aktywnym wulkanem na świecie.

Wyboru dokonała kapituła złożona z wybitnych polskich podróżników, alpinistów i żeglarzy. Szczegółowe informacje o tegorocznych laureatach znajdują się na stronie: www.kolosy.pl.

Grzegorz Gawlik jest zwycięzcą drugiej edycji plebiscytu „Absolwent z Pasją” organizowanego przez Uniwersytet Śląski. W wyniku internetowego plebiscytu otrzymał tytuł Absolwenta z Pasją Uniwersytetu Śląskiego 2014.