facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Nabór do Off Science, czyli Przeglądu Garażowych Wynalazków

logo Śląskiego Festiwalu Nauki

Do 10 listopada 2017 roku trwa nabór wniosków do Off Science, czyli Przeglądu Garażowych Wynalazków – organizowanego w ramach Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice 2017 konkursu naukowego mającego na celu rozwijanie zainteresowania wynalazczością i promowanie indywidualnych postaw proinnowacyjnych wśród mieszkańców Śląska. Przedsięwzięcie adresowane jest do wynalazców-amatorów projektujących poprawiające jakość codziennego życia urządzenia i rozwiązania. Premiowane będą zatem przede wszystkim rozwiązania praktyczne.

Opis zgłaszanej pracy – wynalazku lub innowacyjnego rozwiązania użytkowego – musi być przesłany w języku polskim i zawierać maksymalnie 1500 znaków oraz, opcjonalnie, załączniki ze zwięzłą dokumentacją graficzną, filmową lub dźwiękową.

Autorzy najciekawszych wynalazków i rozwiązań technicznych zaprezentują swoje pomysły na Śląskim Festiwalu Nauki 2017 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym 1 i 2 grudnia. Każdy z odwiedzających w tych dniach MCK będzie mógł wskazać w głosowaniu, która idea zrobiła na nim największe wrażenie. Plebiscyt potrwa przez obydwa festiwalowe dni, a zwycięzca przeglądu wyłoniony zostanie na zakończenie festiwalu.

Organizatorami Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice 2017 są: Miasto Katowice, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

Szczegółowe informacje, regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: www.slaskifestiwalnauki.pl oraz na Facebooku.

plakat promujący Off Science, czyli Przegląd Garażowych Wynalazków zawierający logo organizatorów i daty festiwalu oraz naukowca w cylindrze siedzącego w kucki i patrzącego na wynalazek