Międzynarodowy konkurs ortograficzny „Sprawdzian z polskiego”

15 sierpnia 2014 r. o godz. 10.30 w siedzibie Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie odbędzie się już siedemnasta edycja międzynarodowego konkursu ortograficznego „Sprawdzian z polskiego”. Konkurs przeznaczony jest dla uczestników letniej szkoły oraz wszystkich cudzoziemców przebywających w tym czasie w Polsce. W tym roku weźmie w nim udział około 200 miłośników naszej mowy przybyłych m.in. z Brazylii, Hiszpanii, Korei Południowej i Północnej, Litwy, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy i Włoch oraz z zaprzyjaźnionych szkół języka polskiego dla cudzoziemców z całej Polski.

Uczestnicy konkursu walczą o tytuł „Cudzoziemskiego Mistrza Języka Polskiego” oraz o wyróżnienia w kilku innych kategoriach. Nagrodą główną jest możliwość bezpłatnego uczestnictwa w kolejnej letniej szkole, zaś wszyscy uczestnicy otrzymują słowniki lub inne publikacje z zakresu poprawności językowej. Impreza ma widowiskowy charakter oraz jest okazją do spotkań towarzyskich i integracji cudzoziemców.

Zachęcamy obcokrajowców do wzięcia udziału w konkursie.

Zgłoszenia należy kierować na adres e-mail Szkoły Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach: szkola@us.edu.pl lub telefonicznie do 20 lipca 2014 r. pod numer:
+ 48 32 2512991.