Międzynarodowa konferencja pt. „Wymiary Języka i Kultury Biznesu”

16.03.2018 - 17:46, aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

Celem międzynarodowej konferencji pt. „Wymiary Języka i Kultury Biznesu” („Dimensions of Business Language and Culture”; DOBLAC 2018), której organizatorem jest Instytut Języka Angielskiego, będzie prezentacja oraz dyskusja dotycząca wyników badań w zakresie szeroko rozumianej kultury i języka biznesu z punktu widzenia różnych dyscyplin naukowych, zarówno językoznawstwa, jak i kulturoznawstwa, socjologii, psychologii czy innych dziedzin zajmujących się taką tematyką. Wśród poruszanych kwestii znaleźć się mogą następujące zagadnienia:

• gatunki języka biznesu,
  • werbalna, niewerbalna i parawebalna komunikacja w biznesie,
  • kulturowe oraz językowe aspekty kontraktów, spotkań, negocjacji, prezentacji biznesowych, marketingu i reklamy,
  • etyka w biznesie,
  • rola humoru w biznesie,
  • biznes a religia,
  • kultury korporacyjne,
  • zarządzanie konfliktem w biznesie,
  • szok kulturowy,
  • dydaktyka języka biznesu.

Wśród gości specjalnych wydarzenia, które odbywać się będzie 15 i 16 października 2018 roku  w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach, znajdą się: prof. Anthony Barker (University of Aveiro, Portugalia), prof. Taina Vuorela (Oulu University of Applied Sciences OAMK, School of Business and Information Management, Finlandia), dr hab. Krystyna Warchał (Uniwersytet Śląski), dr hab. prof. PŚl Piotr Mamet (Politechnika Śląska).

Abstrakty opisujące temat prezentacji (liczące do 300 słów) należy przesyłać do 15 maja za pomocą formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie konferencji: https://doblacwebpageeng.wixsite.com/doblac18pl/kontakt.

Szczegółowe informacje (pdf, 618 kB)