Międzynarodowa konferencja arbitrażowa „Applicable Law in the International Arbitration”

20 listopada 2015 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się międzynarodowa konferencja arbitrażowa „Applicable Law in the International Arbitration”, poświęcona szeroko pojętej problematyce prawa właściwego w arbitrażu. Udział w wydarzeniu zapowiedzieli znamienici referenci reprezentujący środowisko naukowe oraz praktycy, między innymi:

• prof. dr Davor Babić (Zagrzeb),
  • Emilia Fronczak (Nancy, Francja),
  • prof. dr Bettina Heiderhoff (Münster, Niemcy),
  • Joanna Kolber (Bruksela),
  • Matthias L. Kuscher,
  • dr Paolo Michele Patocchi,
  • prof. JUDr. Monika Pauknerová (Praga),
  • dr Wojciech Sadowski (Warszawa),
  • dr Maxi Scherer (Londyn),
  • prof. dr hab. Marek Safjan (Warszawa/Luxemburg),
  • dr hab. prof. UŚ Maciej Szpunar (Katowice/Luxemburg),
  • prof. dr Vladimir Pavić (Belgrad),
  • dr Maciej Zachariasiewicz (Warszawa),
  • dr hab. Grzegorz Żmij (Katowice).

W inauguracji udział weźmie prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

Konferencja jest współorganizowana przez Katedrę Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie i Okręgową Izbą Radców Prawnych w Katowicach przy wsparciu Fundacji Wydziału Prawa i Administracji UŚ Facultas Iuridica.

Szczegółowe informacje zawiera karta informacyjna i formularz zgłoszeniowy konferencji.

Informacje o prelegentach