Miasteczko sportowe w Katowicach-Ligocie

8 września 2012 r. od godz. 13.00 do 17.00 i 9 września od godz. 15.00 do 19.00 w ramach obchodów Dnia Miasta Katowic osiedle akademickie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach-Ligocie przekształci się w miasteczko sportowe. Będzie można skorzystać z wielu sportowych atrakcji: rozegrane zostaną m.in. amatorskie zawody siatkówki plażowej o Puchar Klubu Panorama i turniej piłki nożnej. Zespoły siatkarskie zmierzą się w sobotnich eliminacjach oraz przewidzianej na niedzielę rundzie finałowej. Partnerem miasteczka sportowego jest Uniwersytet Śląski.

7 września 2012 r. od godz. 15.00 do 19.00 i 8 września od godz. 13.00 do 19.00 miasteczko sportowe zostanie przeniesione obok sceny głównej, w pobliżu głównej alei Doliny 3 Stawów. W programie zajęć m.in.: ergometry wioślarskie i rowery stacjonarne, fitness, badminton, frisbee i pokazy sztuk walki.

W piątkowe popołudnie będzie można odwiedzić atelier fotograficzne i zrobić pamiątkowe zdjęcie z rowerem. 8 i 9 września można wziąć udział w grze miejskiej „Na kole przez Katowice” i przeglądzie filmów rowerowych „Kino na kole”. Organizatorem spotkań jest Polskie Forum Edukacji Europejskiej z Katowic.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.pfee.org.pl oraz http://esk2016katowice.home.pl/web-live/node/733.