Miasteczka Akademickie promujące studia w Katowicach

12.10.2017 - 16:39 aktualizacja 05.11.2019 - 11:11
Redakcja: admin

Miasto Katowice wraz z katowickimi uczelniami wyższymi: Uniwersytetem Śląskim, Uniwersytetem Ekonomicznym, Politechniką Śląską, Śląskim Uniwersytetem Medycznym, Akademią Muzyczną, Akademią Wychowania Fizycznego i Akademią Sztuk Pięknych organizuje kampanię  „Studiuj w Katowicach”. Przedsięwzięcie ma na celu pokazanie Katowic jako miasta akademickiego, posiadającego niezwykle różnorodną ofertę edukacyjną. Dzięki bardzo dobrze rozbudowanej infrastrukturze komunikacyjnej, bogatej ofercie kulturalnej oraz niskim kosztom utrzymania miasto przyciąga młodych ludzi, dając im szansę na rozwój osobisty i zawodowy.

Jednym z elementów kampanii jest organizowanie w różnych miejscach Miasteczka Akademickiego, dzięki któremu uczelnie będą mogły zaprezentować swoje kierunki oraz opowiedzieć o zaletach i warunkach podjęcia studiów na swoich wydziałach. Dodatkowo mieszkańcy będą mogli zrelaksować się w wygodnej strefie przy akompaniamencie DJ’a oraz wziąć udział w nagraniach materiałów wideo. Miasteczko Akademickie w październiku 2017 roku zostanie usytuowane na rynkach w pięciu miastach:

• Bielsko-Biała (17 października),
  • Tarnów (18 października),
  • Radomsko (19 października),
  • Strzelce Opolskie (25 października),
  • Brzeg (27 października).

Odwiedzać je będzie można w godzinach od 11.00 do 17.00.

grafika promująca MIasteczka Akademickie z napisem "wybierz najlepszy kierunek i studiuj w katowicach, prestiżowe uczelnie, ponad 80 tys studentów, świetna baza akademicka, życie studenckie 24/7