LXIII Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości

Zdjęcie: budynek Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego

Wystawcy, kolekcjonerzy i sympatycy gemmologii, mineralogii i paleontologii spotkają się na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego podczas kolejnej edycji międzynarodowej wystawy i giełdy minerałów, skał i skamieniałości. Tegoroczne wydarzenie zaplanowano na 30 i 31 marca 2019 roku. Tradycyjnie już wystawie towarzyszyć będzie sesja gemmologiczno-paleontologiczna, organizowana po raz 63. Seminarium rozpocznie się pierwszego dnia o godz. 17.00.

W trakcie wiosennej giełdy wystawcy zaprezentują kolekcje pochodzących z różnych miejsc na świecie skał, meteorytów, minerałów i skamieniałości. Odwiedzający będą mieli okazję nie tylko poznać barwny i zróżnicowany świat minerałów, ale także zobaczyć kamienie szlachetne w ich naturalnej postaci oraz oszlifowane w wyrobach biżuteryjnych. Prezentacja skamieniałości pozwoli poznać część historii rozwoju życia na Ziemi, a meteoryty – dowiedzieć się, jaki jest skład mineralny innych obiektów w naszym Układzie Słonecznym.

Szczegółowe informacje oraz program sesji gemmologiczno-paleontologicznej dostępne są na stronie: ptpnoz.wnoz.us.edu.pl.

Plakat promujący LXIII Międzynarodową Wystawę i Giełdę Minerałów, Skał i Skamieniałości