LVI Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości

7 i 8 listopada 2015 r. od godz. 10.00 do 17.00 na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego odbywać się będzie pięćdziesiąta szósta giełda minerałów. Do Sosnowca przyjadą wystawcy, kolekcjonerzy i sympatycy gemmologii, mineralogii i paleontologii. Na wystawie będzie można poznać minerały budujące naszą planetę oraz zobaczyć rzadkie meteoryty. Prezentowane skamieniałości przybliżą wygląd prehistorycznego świata roślin i zwierząt oraz pomogą zapoznać się z historią rozwoju życia na Ziemi. Zwiedzający będą mogli nie tylko oglądać, ale także zakupić minerały, skamieniałości i biżuterię.

7 listopada 2015 r. w auli międzywydziałowej Wydziału Nauk o Ziemi w Sosnowcu o godzinie 17.00 odbędzie się m.in. wykład dr. Włodzimierza Łapota pt. „Dlaczego niektóre kamienie są szlachetne?” oraz wykład multimedialny dr. Andrzeja Boczarowskiego pt. „I stało się życie”.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://ptpnoz.wnoz.us.edu.pl/sosnowieckie_gieldy.htm oraz na Facebooku.

„studiadlaodmiany.pl” - „LVI Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości” (04.11.2015).

„naszemiasto.pl” - „Giełda minerałów w Sosnowcu. Zobaczcie ciekawe okazy i piękną biżuterię ” (07.11.2015).

„dziennikzachodni.pl” - „Giełda minerałów w Sosnowcu. Zobaczcie ciekawe okazy i piękną biżuterię” (07.11.2015).