Letnie warsztaty w ramach programu CEEPUS

12.07.2019 - 15:32 aktualizacja 12.07.2019 - 15:32
Redakcja: admin

Od 31 lipca do 16 sierpnia 2019 roku Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ organizować będzie letnie warsztaty w ramach programu CEEPUS pt. „Choć każdy nosi w sobie swą opowieść, w Polsce otwieramy rozdziały jej historii”. W kursie uczestniczyć będzie dwanaście osób z kilku europejskich krajów: Macedonii, Węgier, Bułgarii, Słowenii, Rumunii, Bułgarii i Czech. Program warsztatów nastawiony jest na nabycie oraz udoskonalenie wszystkich kompetencji biegłości językowej, a także rozbudzenie zainteresowania bogactwem polskiej kultury, literatury, historii i poszerzanie wiedzy o Polsce współczesnej. Używanie języka polskiego zostanie sfunkcjonalizowane, stanie się kluczem do pełnego uczestnictwa w kulturze. Pobyt w Polsce zapewni uczestnikom kursu kontakt z żywym językiem, którego będą musieli używać w codziennych sprawach. W programie znajdą się zajęcia z języka polskiego z uwzględnieniem języka specjalistycznego, historii języka i gramatyki historycznej oraz gramatyki współczesnego języka polskiego z elementami gramatyki porównawczej – z silnym uwydatnieniem tych procesów, które są wspólne lub różnicujące w obrębie rodziny języków słowiańskich.