Książka Katarzyny Szkaradnik nominowana w konkursie „Książka Historyczna Roku”

07.11.2018 - 14:11 aktualizacja 07.11.2018 - 14:11
Redakcja: admin

Książka pt. „Zmieszany zapach książek i jabłek. Wybór korespondencji Jana Wantuły z lat 1899–1953” mgr Katarzyny Szkaradnik – pracowniczki Zakładu Edukacji Kulturalnej Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji UŚ została nominowana w konkursie „Książka Historyczna Roku” o Nagrodę im. Oskara Haleckiego w kategorii najlepsze wydawnictwo źródłowe poświęcone historii Polski i Polaków w XX.

Konkurs, który jest organizowany jest przez Telewizję Polską, Polskie Radio, Instytut Pamięci Narodowej oraz Narodowe Centrum Kultury, zostanie rozstrzygnięty po raz jedenasty. Ma na celu popularyzowanie najnowszych dziejów Polski oraz krzewienie czytelnictwa książek historycznych i jest rozstrzygany w czterech kategoriach:

• najlepsza książka naukowa poświęcona dziejom Polski i Polaków w XX wieku,
  • najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku,
  • najlepsze wydawnictwo źródłowe poświęcone historii Polski i Polaków w XX,
  • najlepsze wspomnienia dotyczące historii Polski i Polaków w XX wieku.

Ze zgłoszonych przez wydawnictwa i rektorów szkół wyższych 89 publikacji jury wybrało 26 książek, które wezmą udział w III etapie zmagań konkursowych. Laureatów poznamy 20 listopada 2018 roku podczas uroczystego wręczenia nagród, które odbędzie się w siedzibie Telewizji Polskiej.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.ksiazkahistorycznaroku.pl.