Ks. dr Wojciech Surmiak krajowym delegatem KEP przy Europejskim Komitecie Duszpasterzy Akademickich

20.12.2017 - 11:45 aktualizacja 20.12.2017 - 11:45
Redakcja: admin

Podczas 377. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski delegatem krajowym przy Europejskim Komitecie Duszpasterzy Akademickich został wybrany ks. dr Wojciech Surmiak – adiunkt w Katedrze Teologii Moralnej i Katolickiej Nauki Społecznej Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego, rektor Kościoła akademickiego św. Maksymiliana Marii Kolbego w Katowicach (krypta Katedry Chrystusa Króla), duszpasterz akademicki w archidiecezji katowickiej, duszpasterz akademicki nauczycieli szkół wyższych. Jego główne zainteresowania naukowe koncentrują się na: etyce Biblii, teologicznej etyce cnót, moralności i duchowości życia kapłańskiego, moralności rodzinno-społecznej, bioetyce i jej źródłach.

377. zebraniu plenarnemu Konferencji Episkopatu Polski, które odbywało się 13 i 14 października 2017 roku na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie, przewodniczył abp Stanisław Gądecki. W obradach udział wziął m.in. nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

Foto: ks. dr Grzegorz Strzelczyk