Konkurs na małą formę graficzną pn. „Bajki Robotów”

26.02.2018 - 13:11 aktualizacja 26.02.2018 - 13:11
Redakcja: admin

Instytut Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie jest organizatorem konkursu na małą formę graficzną pn. „Bajki Robotów” adresowanego do twórców w wieku od 14 do 30 lat. Temat konkursu inspirowany jest twórczością polskiego pisarza, filozofa i futurologa Stanisława Lema. „Bajki robotów” jego autorstwa to groteskowo-baśniowe opowiadania, w których bohaterami i narratorami są roboty. Myślą przewodnią małych form graficznych ma być świat futurystyczno-kosmicznej technologii. Dozwolone są prace związane z ogólnie rozumianym pojęciem „świata przyszłości”.

Celem przedsięwzięcia jest promowanie młodych artystów, wymiana doświadczeń oraz możliwość konfrontacji osiągnięć graficznych twórców reprezentujących polskie i zagraniczne środowiska artystyczne. Konkurs zostanie rozstrzygnięty podczas Międzynarodowego Triennale Grafiki w Cieszynie.

Termin nadsyłania prac mija 18 kwietnia 2018 roku. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk oraz dziekan Wydziału Artystycznego prof. dr hab. Małgorzata Łuszczak. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.triennial.us.edu.pl.