Konferencja „Założyciele miasta oraz mecenasi nauki, kultury i sztuki w dziejach Katowic”

30.08.2016 - 14:34 aktualizacja 05.11.2019 - 11:19
Redakcja: admin

Od 7 do 8 września 2016 roku odbywać się będzie XVI Konferencja Naukowa Katowic organizowana w 151. rocznicę uzyskania praw miejskich „Założyciele miasta oraz mecenasi nauki, kultury i sztuki w dziejach Katowic”. Otwarcie konferencji odbędzie się w willi Goldsteinów (Katowice, pl. Wolności 12a), natomiast miejscem obrad będzie Muzeum Historii Katowic (Katowice, ul. ks. J. Szafranka 9).

W konferencji wezmą udział przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego: prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej prof. dr hab. Tomasz Pietrzykowski (Wydział Prawa i Administracji), prof. dr hab. Antoni Barciak (Wydział Nauk Społecznych), dr hab. Joanna Januszewska-Jurkiewicz (Wydział Nauk Społecznych), dr hab. Zygmunt Woźniczka (Wydział Filologiczny), dr hab. Katarzyna Tałuć (Wydział Filologiczny), dr hab. Aleksandra Skrzypietz (Wydział Nauk Społecznych), dr Mirosław Węcki (Wydział Nauk Społecznych), dr Przemysław Piwowarczyk (Wydział Filologiczny), dr Andrzej Drogoń (Wydział Prawa i Administracji).

Honorowy patronat nad konferencją objął prezydent Katowic dr Marcin Krupa.

Program konferencji (dokument pdf)

Zaproszenie (dokument pdf)