Konferencja „Wiara i miłość, wobec «bólu duszy»…”

18 lutego 2014 r. o godz. 9.00 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Jordana 18) odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Wiara i miłość, wobec «bólu duszy» – znaczenie duchowości w opiece nad chorym oraz w doświadczeniu choroby”. Seminarium zostało podzielone na cztery sesje:

• „Interdyscyplinarna dyskusja wokół «bólu duszy»”,
  • „«Ból duszy» jako ofiara (teoria i praktyka)”,
  • „Wspólnota Kościoła i medycyna wobec «bólu duszy» chorego”,
  • „Droga duchowa w doświadczeniu choroby bł. Chiary Luce Badano”.

Seminarium organizowane jest przez Zakład Nauk o Rodzinie Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego, Zakład Pielęgniarstwa i Społecznych Problemów Medycznych Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz wspólnotę Apostolstwa Chorych.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: JE Abp dr Wiktor Skworc, metropolita katowicki, JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz JM Rektor SUM prof. dr. hab. n. med. Przemysław Jałowiecki.