Konferencja pt. „Wybitni Rzymianie czasów schyłku Republiki. Marek Licyniusz Krassus”

19.11.2018 - 12:46, aktualizacja 19.11.2018 - 12:46
Redakcja: admin

21 i 22 listopada 2018 roku na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 11, sala Rady Wydziału, s. 142) odbywać się będzie konferencja pt. „Wybitni Rzymianie czasów schyłku Republiki. Marek Licyniusz Krassus” zorganizowana przez Zakład Historii Starożytnej UŚ. W programie wydarzenia zaplanowano sesje, podczas których naukowcy reprezentujący różne ośrodki akademickie rozmawiać będą na tematy dotyczące życia i działalności rzymskiego polityka i wodza Marka Lucjusza Krassusa. Podczas spotkania poruszone zostaną kwestie związane z jego udziałem w walkach politycznych w Rzymie, wyprawą partyjską, a także wpływem na wydarzenia w I wieku p.n.e.