Konferencja pt. „Walka ze smogiem na Śląsku. Pellet czy węgiel?”

09.11.2018 - 11:10 aktualizacja 09.11.2018 - 11:10
Redakcja: admin

8 i 9 listopada 2018 roku w Podstolicach odbywać się będzie konferencja naukowa doktorantów Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego pt. „Walka ze smogiem na Śląsku. Pellet czy węgiel”. Uczestnicy spotkania rozmawiać będą m.in. na temat zasad programu rządowego „Czyste powietrze”, zagrożeń płynących ze spalania węgla drzewnego i brykietów w domowych grillach, określenia opału na podstawie analizy popiołu powstającego w wyniku spalania czy klasyfikacji produktów drzewnych dostępnych w obrocie handlowym na terenie Polski. Naukowcy przedstawią także wyniki przeprowadzonych dotychczas analiz. Przedstawiciele firm Tech Sterowniki, COP oraz Budmet Nocoń zaprezentują ponadto swoje produkty.

Organizatorami wydarzenia są pracownicy oraz doktoranci Wydziału Nauk o Ziemi UŚ: dr hab. Iwona Jelonek i dr hab. Damian Absalon oraz Marta Jach-Nocoń, Marcelina Kondas, Zbigniew Jelonek, Adam Nocoń, Wojciech Szulik i Robert Urbaniak. Partnerem konferencji jest firma P.P.U.H. Zamech Zygmunt Nocoń.