Konferencja pt. „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

20 czerwca 2012 r. o godz. 10.00 w gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach odbędzie się konferencja pt. „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Adresatami sesji są uczniowie śląskich szkół podstawowych i gimnazjalnych, dla których studenci Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji UŚ przygotowali program słowno-plastyczny, happening „Miejcie marzenia” oraz warsztaty pedagogiczne. Wydarzenie towarzyszyć będzie obchodom Roku Janusza Korczaka. Weźmie w nim udział prorektor ds. studenckich, promocji i współpracy z zagranicą prof. dr hab. Barbara Kożusznik.

Organizatorem konferencji jest Zakład Historii i Teorii Wychowania na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął rzecznik praw dziecka.