facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Konferencja pt. „Francuski klucz do sukcesu – język francuski w szkole, dlaczego i jak”

flaga Francji

25 kwietnia 2018 roku w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się konferencja pt. „Francuski klucz do sukcesu – język francuski w szkole, dlaczego i jak” mająca na celu promocję języka francuskiego i jego nauczanie. Spotkanie, w którym udział wzięli m.in.: JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, konsul generalny Francji w Krakowie Frédéric de Touchet, attaché ds. naukowych i uniwersyteckich Christophe Paoli, zastępca prezydenta Katowic Waldemar Bojarun, śląski kurator oświaty Urszula Bauer i wiceprezes zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Jacek Bialik, podzielone zostało na trzy panele.

Uczestnicy panelu dyskusyjnego podczas konferencji
Uczestnicy panelu dyskusyjnego: (od lewej) śląski kurator oświaty Urszula Bauer, zastępca prezydenta Katowic Waldemar Bojarun, JM Rektor UŚ prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk oraz attaché ds. naukowych i uniwersyteckich Christophe Paoli
Fot. Sekcja Prasowa UŚ

Organizatorami konferencji byli konsul honorowa Francji w Katowicach Anna Krasuska-Terillon oraz Alliance Française w Katowicach. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: JM Rektor UŚ prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, Konsulat Generalny Francji w Krakowie oraz Instytut Francuski.

Plakat konferencji

Plakat konferencji (pdf, 1,15 MB)