facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Konferencja pt. „Francuski klucz do sukcesu – język francuski w szkole, dlaczego i jak”

flaga Francji

25 kwietnia 2018 roku w godz. od 9.30 do 14.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbywać się będzie konferencja pt. „Francuski klucz do sukcesu – język francuski w szkole, dlaczego i jak”, mająca na celu promocję języka francuskiego i jego nauczanie. Spotkanie, w którym udział wezmą m.in.: JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, konsul generalny Francji w Krakowie Frédéric de Touchet, attaché ds. naukowych i uniwersyteckich Christophe Paoli, zastępca prezydenta Katowic Waldemar Bojarun, śląski kurator oświaty Urszula Bauer, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Katowice Sławomir Witek, podzielone zostało na trzy panele.

Organizatorami konferencji są Konsulat Generalny Francji w Krakowie oraz Instytut Francuski Honorowy. Patronat nad wydarzeniem objął JM Rektor UŚ prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.