Konferencja prasowa związana z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi

W czwartek 2 kwietnia 2015 r. o godz. 11.00 w Instytucie Fizyki UŚ (Katowice, ul. Uniwersytecka 4) odbędzie się konferencja prasowa związana z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi. Spotkanie z mediami organizowane jest wspólnie z Instytutem Odkrywania Tajemnic (działającym w Instytucie Fizyki UŚ) oraz ze Szkołą Języka i Kultury Polskiej UŚ.

Konferencji będą towarzyszyć doświadczenia fizyczne – dr Dariusz Kajewski zademonstruje, jak stworzyć nietłukące się jajko, zaprezentuje sposób malowania pisanek w 5 sekund oraz zdradzi sposób na usmażenie jajka bez używania ognia.

W spotkaniu udział weźmie również Magdalena Knapik ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ, która opowie o zwyczajach świątecznych w Polsce i na świecie. Studenci Uniwersytetu Śląskiego z Brazylii, Gruzji i Angoli przedstawią tradycje świąteczne obchodzone w ich krajach, a także opowiedzą, jak spędzają święta w Polsce.

O wydarzeniu napisał serwis „gazeta.pl” w artykule pt. „Jajko jest niemal niezniszczalne, a czasami zachowuje się jak piłeczka” (02.04.2015).