Konferencja prasowa z okazji Światowego Dnia Wody w Katowicach

21 marca 2014 r. o godz. 11.30 na placu przy Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbędzie się konferencja prasowa z okazji Światowego Dnia Wody w Katowicach. W wydarzeniu udział wezmą: prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. Mirosław Nakonieczny, wiceprezydent Katowic Marcin Krupa, prezes Klubu Gaja Jacek Bożek, prodziekan ds. kształcenia i spraw studenckich Wydziału Nauk o Ziemi UŚ dr Damian Absalon, mgr inż. Wanda Jarosz odpowiedzialna za promocję projektu ZiZOZap, dr hab. Mariola Krodkiewska z Katedry Hydrobiologii UŚ oraz dr Mariusz Jochemczyk i dr Miłosz Piotrowiak – redaktorzy książki pt. „Urzeczenie. Locje literatury i wyobraźni”.

Światowy Dzień Wody, obchodzony 22 marca, ogłoszony został podczas Konferencji ONZ dotyczącej Środowiska i Rozwoju w Rio de Janeiro.