Konferencja prasowa - "Uniwersytet nowych kierunków"

W imieniu JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia, przewodniczącego Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich, rzecznik prasowy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zaprasza na konferencję prasową otwierającą nowy 41. rok akademicki w naszej Uczelni. Konferencja odbędzie się 25 września br. (czwartek), o godz. 10:00, w budynku rektoratu UŚ (ul. Bankowa 12, Katowice), w sali 29 (I piętro).

W programie konferencji:

• miejsce Uniwersytetu Śląskiego na mapie uniwersyteckiej;
  • nowe kierunki, specjalności, specjalizacje i nowo otwarte studia podyplomowe w Uniwersytecie (inżynieria materiałowa o specjalności nauka o materiałach, historia sztuki, geofizyka, fizyka medyczna, chemia surowców kosmetycznych - kosmetologia);
  • inwestycje realizowane przez Uniwersytet m.in. Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka oraz Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych;
  • wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni;
  • najważniejsze programy badawcze, wynalazki pożyteczne dla społeczeństwa;
  • tegoroczna rekrutacja na studia (ranking najmodniejszych kierunków i prognozy na przyszły rok);
  • wielki mecz Senat kontra Senat (Senat RP kontra Senat wyższych uczelni). Ogłosimy również listę reprezentantów senatów wyższych uczelni polskich grających w meczu.

Nowe Władze Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odpowiedzą na wszystkie pytania dziennikarzy. Podczas konferencji przedstawieni zostaną nowo przyjęci laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych, którzy swoje talenty postanowili rozwijać w Uniwersytecie Śląskim. Będzie można poznać także medalistę Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce (Osaka 2007), Młodzieżowych Mistrzostw Europy, złotego medalistę Akademickich Mistrzostw Świata (Uniwersjada 2007).
Przewidywany czas konferencji 50 minut.