Konferencja prasowa – „Senat kontra Senat”

7 października 2010 r. o godz. 11.00 w sali 29 rektoratu Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się konferencja prasowa dotycząca charytatywnego meczu piłki nożnej „Senat kontra Senat”.

Spotkanie poświęcone będzie przedsięwzięciu sportowemu, w którym udział wezmą reprezentanci Senatu Rzeczpospolitej Polskiej oraz senatów polskich uczelni. Podczas konferencji przedstawione zostaną składy obu drużyn, zaprezentowane zostaną również stroje piłkarskie, w których wystąpią zawodnicy.

W konferencji udział wezmą m.in.: JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, senator RP Zbigniew Szaleniec oraz prezydent Bytomia Piotr Koj.

Mecz odbędzie się 16 października 2010 r. o godz. 15.00 na stadionie miejskim im. Edwarda Szymkowiaka w Bytomiu przy ul. Olimpijskiej.

Tegoroczne spotkanie poświęcone będzie pamięci Krystyny Bochenek, tragicznie zmarłej wicemarszałek Senatu RP.

Dochód z meczu zostanie przeznaczony na XX Jubileuszową Edycję Śląskiego Funduszu Stypendialnego im. Adama Graczyńskiego.

Organizatorami wydarzenia są: Uniwersytet Śląski, Senat RP, Fundacja im. Krystyny Bochenek, Śląski Fundusz Stypendialny im. Adama Graczyńskiego, Gazeta Wyborcza oraz Urząd Miejski w Bytomiu.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Polskie Radio Katowice, TVP Katowice oraz Gazeta Wyborcza.

Szczegóły...

TVS materiał z dnia 07.10.2010 r.: „Szlachetna rywalizacja Senatorów” dostępny jest na stronie http://www.tvs.pl/informacje/29633/