Konferencja prasowa poświęcona nowemu projektowi naukowemu pn. Przystanek Nauka

5 lutego 2015 r. o godz. 10.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12 – sala 29) odbędzie się konferencja prasowa poświęcona nowemu projektowi naukowemu Uniwersytetu Śląskiego – Przystanek Nauka.

Podczas spotkania z mediami zostanie zaprezentowany nowy portal naukowy, w którym swoje materiały publikować mogą wszystkie osoby zainteresowane nauką. W serwisie przystaneknauka.us.edu.pl można znaleźć informacje na temat badań prowadzonych przez naukowców z UŚ oraz osiągnięć naukowych studentów, doktorantów i pracowników uczelni, ciekawostki ze świata nauki, komentarze ekspertów, filmy, e-wykłady, opisy ciekawych projektów. Portal oferuje również możliwość prowadzenia blogów naukowych.

Na Przystanku Nauka swoje miejsce znajdą wszyscy, zarówno naukowcy zajmujący się różnorodnymi obszarami wiedzy w sposób profesjonalny, jak i amatorzy traktujący naukę jako hobby.

Podczas konferencji zostaną także zaprezentowane badania doktoranta UŚ – mgr. Marka Marca, który w laboratoriach Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŚ prowadzi badania mające na celu zwiększenie plonów jęczmienia – jednego z najważniejszych światowych zbóż.

W wydarzeniu wezmą również udział: prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką oraz dr Agnieszka Sikora, redaktor portalu Przystanek Nauka.